תיעוד משפטי-צוואה בוידאו

הגנה על צוואה בוידאו

תיעוד וידאו מקצועי של מעמד צוואה או תיעוד הקראת צוואה (במידה וכבר נחתמה בעבר), בא להגן על הצוואה מפני תקיפה, פסילה וסיכסוכים משפטיים ומשפחתיים בעתיד לאחר לכתו של המצווה.

כל צוואה מועדת לתקיפה מפני שעל פי רוב יש מקופחים כמעט לכל צוואה.

חלק נכבד מהצוואות בישראל מותקפות בבתי המשפט ע"י כל מי שחש מקופח מהצוואה ויעידו על כך ערימות תיקי התביעות המונחים לפתחו של בית המשפט.

רבים המקרים בהם מתקשים השופטים להכריע במלחמתם של אלה באלה, אלה עם עורכי דינם התוקפים מכאן, ואלה עם עורכי דינם המנסים להגן על הצוואה מכאן.

בהרבה מהמקרים המשפטיים האלה ומחוסר בהוכחות בנוגע למעד הצוואה או רצונו החופשי של המצווה נאלצים שופטים להכריע על אף שהם חשים שהם בוגדים ברצונו האמיתי של המצווה שכבר איננו כדי להגן על רצונו.

במהלך עבודתו של דוד בנבניסטי עם משפחות הוא נחשף לא אחת לכל הסיכסוכים המכוערים סביב נושא הצוואה.

מצד אחד המקופחים התוקפים את הצוואה ומנסים לפסול אותה במטרה לזכות בעיזבון המצווה ומצד שני מוטבי הצוואה המנסים להגן עליה ולקיימה.

לא אחת, גם המשפטנים וגם הנפשות הפועלות בוגדים ברצונו האמיתי של המוריש.

הנושא הזה של בגידה ברצונו של המצווה ופסילת צוואות עוררה אצל דוד בנבניסטי את יצר הצדק, הוא חיטט בתביעות מהסוג הנ"ל, התייעץ עם עורכי דין ולמד את הנושא לעומקו.

משפטנים על הגנת צוואות

לאחרונה שופטים ועורכי דין מהשורה הראשונה מצביעים על הצורך והחשיבות הרבה בהגנת צוואות בוידאו.

מדברי כבוד שופטת בית המשפט העליון הגב' דורית בייניש :

"…יתכן כי יש להמליץ על פרקטיקה זו של הקלטה ואף על הנצחה חזותית באמצעות וידאו. האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים העומדים כיום לרשותנו יכולים להקל במידה רבה על דרכי ההוכחה ולחסוך את ההתדיינויות הממושכות והסבוכות הכרוכות בהוכחת מעמד החתימה…" (פסק דין העליון ע"א 6198/95)

כמו כן, חבר הכנסת זבולון אורלב קרא לחוקק את חוק הגנת צוואות בוידאו והוא הניח הצעת חוק על שולחן הכנסת.

דוד בנבניסטי החליט להרים את הכפפה. הוא פיתח שיטת צילום דוקומנטרית מקצועית יחודית אשר נותנת מענה אופטימאלי למרבית טיעוני תקיפת צוואות ומספקת את מקסימום ההגנה המשפטית לצוואה כדי שרצונו של המוריש יתממש בדיוק כפי שרצה.

תיעוד מקצועי של צוואה בוידאו הוא ההגנה האולטימטיבית נגד תקיפת צוואות ומשפטים בעתיד-

הוא יוריד את מתנגדי הצוואה מהעץ ויספק הוכחות חותכות לשופטי בתי המשפט בנוגע לכל אשר התרחש במעמד החתימה או ההקראה ויאיר על רצונו החופשי והאמיתי של המצווה.

דוד בנבניסטי הקים את "עדות נצח" – אשר חרטה על דיגלה את האידיאולוגיה "רצונו של אדם כבודו" ו"צדק צדק תרדוף" הנשענים על חוק יסוד "כבוד האדם וחירותו".

עדות נצח ממליצה לכל עושה צוואה לתעד בוידאו והיא מציעה שרות תיעוד מקצועי של מעמד צוואה בוידאו לעורכי דין ולציבור הרחב.

באתר האינטרנט של "עדות נצח" תמצאו חומר רב על נושאי האידיאולוגיה בכלל ועל צוואה והחשיבות בהגנה עליה בפרט.

האם ניתן להגן על צוואה שכבר נחתמה בעבר?

כן. במידה והמוריש עדיין בחיים ניתן ואף מומלץ לתעד בוידאו את מעמד הקראת צוואה ע"י המוריש.

תיעוד מקצועי של מעמד הקראת הצוואה ייתן לה משנה כוח ותוקף, יבהיר שזהו באמת רצונו של המוריש והוא עושה זאת עפ"י רצונו החופשי וללא כל השפעה בלתי הוגנת.

התיעוד חייב להיעשות באופן מקצועי תוך שהוא נותן מענה לכל הטיעונים שעלולים להעלות תוקפי הצוואה בעתיד. אל תתנו לחובבנים לתעד.

סרטון ביוגרפיה

במקביל לתיעוד מעמד הקראת צוואה או מעמד חתימה על הצוואה מציעה עדות נצח שרות ייחודי : תיעוד ביוגרפי למצווה.

הצלם יגיע כחצי שעה לפני תיעוד הצוואה, יראיין את המצווה בכל תחום שיבחר לדבר, ניתן לשלב אלבומי תמונות מהעבר. בראיון זה יוכל המצווה גם לפנות למשפחתו לפרוש בפניהם את הסיבות שהביאו להחלטותיו בצוואה.

סרטון ביוגרפי זה ישמש כמזכרת מכובדת למשפחה ואף יוכל לשמש בבוא העת כהוכחה משפטית נוספת המצביעה על היכולת הקוגניטיבית של המצווה ועל רצונותיו.

אל תדחו את תיעוד הצוואה שלכם למחר. הגנו עליה עכשיו. דברו היום עם דוד! 0522-536323

אתר הבית : http://www.videowill.co.il/